Strona główna Sprawdź nas w praktyce Aktualności Stokrotka Pomaga - czyli wolontariat pracowniczy
section divider

Aktualności

Stokrotka Pomaga - czyli wolontariat pracowniczy

23.10.2018

logo-stokrotka-pomaga.JPG

 

 

W tym roku nasi pracownicy zrealizują dwa projekty w ramach wolontariatu pracowniczego Stokrotka Pomaga.

Celem konkursu, jest wspieranie pracowników w realizacji ich inicjatyw wolontariackich, które skierowane są do różnego rodzaju instytucji pozarządowych. Stokrotka Pomaga, to faktyczna praca i zaangażowanie pracowników Stokrotki, którzy działają na rzecz środowisk lokalnych.

W tym roku spośród wszystkich zgłoszonych nagrodziliśmy dwa projekty. Pierwszy z nich realizowany będzie w lubelskim Wojciechowie. Mieści się tam Środowisko Harcerskie „Warta”, które zrzesza kilkadziesiąt zuchów i harcerzy. Członkowie Stowarzyszenia to uczniowie szkół podstawowych z pobliskich miejscowości. Projekt przewiduje adaptację pomieszczeń przeznaczonych na działanie jedynej w gminie harcówki „Gazeciarnia”.

Drugi zwycięski projekt realizowany będzie w Świętokrzyskim Stowarzyszeniu Sportów Gimnastycznych „TEMPO” w Kielcach – w Klubie Akrobatyka, który zrzesza blisko 200 członków w wieku od 4 do 15 lat. Projekt zakłada polepszenie warunków do ćwiczeń poprzez remont pomieszczeń i zakup nowych drabinek do ćwiczeń.

Zwycięzcom gratulujemy! Doceniamy zaangażowanie naszych pracowników i chęć ich bezinteresownej pomocy. Już niebawem pokażemy pierwsze efekty prac naszych wolontariuszy :)


Powrót